En Son Eklenen Videolar Güncellendi

Loading...
Sınırsız italyan, fransız ve alman +18 filmleri izleme sitesi

John Wick 2’yi izledim dün sinemada, ilkinide sinemada izlemiştimde nedense 2. film beni pek açmadı diyebilirim hele 1. yarı resmen uykum geldi sıkıntıdan.
ahah lobster orijinal senaryoda adaymış,
sanki daha eskiymiş ve üç yıl önce izlemişim gibi hissettim..
tatlı filmdi cidden orijinal bir kafa.
hele başrollerin, ormanda diğerlerinin yanında çakılmasın diye geliştirdikleri vücut lisanları çok eğlenceliydi özellikle weisz’ın halleri.2 salon ayirmislar bugun John Wick e cinemaximumda , salon baya dolu . Manchester by the sea yi kucuk salona almislar, toplasan 10 kisi felan. Haksizda degiller , 1,5 saatlik filme 135 dk dokunur insana .cenkin ben tespitlerinede katılıyorum, son yıllarda dağıtılan ödüller saçmalık ötesi.o mantıkta la la land alır tabi…

yav tüm dünyanın gözlerini diktiği bir seçim yapıyorlar , ne bileyim eski oskar alan filmler ile son zamanlardakiler arasında inanılmaz fark var.

yani harlemrain üstadın dediği gibi, gusto kaybı sadece bizde değil , abd de her yerde yaşanıyor.

eski filmler adeta kompoziyon ödevi gibi iken bu son yıllardakiler ise 140 karakterlik twitter mesajı…

oscar alan bir filmi yıllar sonra hatırlaman gerek. son 10-15 yıl oskar alan filmleri, cenk ve bazı üyeler dışında , kaç kişi hatırlar…

bu mantık ne kadar komik, yani yazıdaki.. başta amerika olmak üzere, gelişmiş ülkelerin vatandaşları yaygın bir depresyondan muzdarip ise, onları salt neşelendiren bir filmin oscar almasımı gerekir ?? ee beni jim carrey de neşelendiriyor. yani dünya terrorizm ile cebelleşirken ,ekonomik krizler, populist diktatör soytarısı başkanlar gibi her sabah gri bir kafa ile uyandığınız bir gezegende, la la land bizi neşelendirip, adeta kaçış psikolojisi yaratarak, hafif şizo hayallere girmemize ve mutlu olmamıza vesile oluyor diye oscar verilmesinin mantığı yok. ama sen haklısın. hurt locker diye bir garabetin oskar aldığı , kimseninde ulan biz ırağa hangi hakla girdik gibi bir cümleyi aklına getirmeyen bir hollywood düzeninde , insanları kısa bir süreliğine “good ol’ days” hayali yaşatan ve mutlu eden filmin haydi haydi oskarı alması gerekir.

hidden figures ise beni çok etkiledi. ana nedeni, samimi söylüyorum, astronomi ve uzay çalışmaları en büyük hobim olmasına, onlarca kitap devirmeme rağmen , 3 tane zenci kadının bu uzay yarışında abd nin elindeki büyük kozlar olduğunu, onca ırkçı tacize rağmen işlerini yaptığını, FİLMDEN SONRA ÖĞRENDİM.ciddi şok yaşadım..okuduğum hiç bir kitapta adları geçmiyordu.

inanın bana. oliver stone’nin abd tarihi ile ilgili belgeselinden ve kitabından daha ne true story ler çıkar.

 • Tür: +18 Filmler, Erotik Filmler
 • İzlenme: 18.060 views
 • Yorum: Yorum yapılmamış
 • Tarih:
 • Ekleyen:
 • Etiket:
 • Загрузка...

  Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  Sınırsız italyan, fransız ve alman +18 filmleri izleme sitesi