En Son Eklenen Videolar Güncellendi

Loading...
Dünyalı 2 Bilimkurgu Fantastik film Seyret 2017
IMDb
5.5

The Man from Earth: Holocene dünyalı 2 filmi izle. David Lee Smith, Vanessa Williams ve Michael Dorn, Richard Schenkman’ın bilim-kurgu dizisinde rol aldı. 2000’li yılların en orijinal bilim kurgu indilerinden biri, Dünya’dan Adam: Holocene, yönetmen-yazar-yapımcı Richard Schenkman’ın mikrobudgeted mindblower The Earth From Man (2007) adlı kitabının ilgisini çeken ancak underwhelming takibi olan beklenmedik bir devamı alır. David Lee Smith’i aslında 14.000 yaşında sıradan görünen bir erkek arkadaş olarak oynayan bu ikinci taksit, saygın Star Trek ve Twilight Zone katkıda bulunan Jerome Bixby tarafından yazılan orijinal tarafından hazırlanan tartışma yoğun şablona uyduğunda en iyi sonucu veriyor. Birinci resmin kalıcı uyuyan / kült statüsü, niş tiyatro ve fantezi odaklı festival oyununda bir dikkat gösterilmesini garanti eder, ancak bu etkileyici ilgi çekici olay, küçük ekran etkinlikleri için potansiyel bir pilot olarak gerçekten önem kazanmaktadır. Haziran ayında Los Angeles’taki Dances With Films festivalinde yer alan film, Cuma günü Pasadena ve New York’ta sınırlı görevlerde açıldı.
Dünyadaki Adam’la olan tecrübenin Holosen’in felsefi ve pratik öğeleriyle başa çıkmada kesin bir avantajı vardır; burada Holocene, burada kendisinin “John Young” (Smith) olarak adlandırdığı kişinin Cro-Magnon’dan nasıl kurtulduğunu açıklamayı asla başaramamaktadır dönemi. İlk filmde bu kadar önemli unsurlar ele alındı, neredeyse sadece akademisyenler tarafından doldurulan ve tek bir odada yer alan ve 90 dakikalık bir gabfest, bir eleştirmen tarafından “Bilimkurgu Andre ile Benim Akşam Yemeği” fi dünyası. ”
Yine yönetmenlik görevlerini yerine getiren (ve aynı zamanda geç Bixby’nin oğlu Emerson’la senaryoda işbirliği yapan) Schenkman, işlemleri son derece değişken sonuçlar ile “açmaya” hazırlıyor. Holocene, bilim kurgu kaçamaklarında normalleştirilen olağan eleştiriyi tersine çeviriyor; Sohbete hakim olan sahneler, harekete benzeyen şeylerden çok daha iyi çalışıyor.
Genç’i ilk gördüğümüzde, Kaliforniya’daki Chico’daki bir toplum üniversitesinde mukayese dininde çok popüler bir öğretmendir. Patronası Gil (Michael Dorn) tarafından takdir ediliyor ve kız arkadaşı Carolyn (Vanessa Williams) ile çok hoş karşılandı. Ancak sağlam, yakışıklı kahramanımız uzun süredir devam eden bir rejime bağlıdır; bu sayede tüm bağları koparır ve her on yılda bir kez kabaca bir kez hareket eder ve böylece Büyük Sırrının keşfedilmesi şansını en aza indirir. Isabel (Akemi Göz), Tara (Britanyalı Curran), Liko (Carlos Şövalyesi) ve Philip (Sterling Knight) olmak üzere dört öğrencisi, çeşitli ipuçlarını aşamalı bir şekilde bir araya getirip inanılmaz bir gerçeğe doğru tökezlediğinde, bir sonraki gezisine hazırlanıyor.

Hem İsa Mesih’i hem de Buda’yı içine alan, John’un 14. yüzyıldaki varlığının dini yönleri, düz oklu, dindar bir Hıristiyan olan Philip için travmatize olduğunu kanıtlıyor. Holocene’deki en güçlü sekans, orijinal Man From Earth’ü anımsatan, uzamış iki kişidir. Dağınık Philip, John’a bazı teolojik konuları ve sorunsal etkilerini sorgular.
Ancak, ilk resim tamamen cesur bir şekilde cesurca çalıştığında, devam filmi melodramatiği, histrionics’i ve mizanpaj araçlarını, gücüne karşı sürekli çalışan, şımartıyor. Williams, Star Trek mezunu Dorn ve dönüşen Katt, yine de, underwritled rolleri ile makul ölçüde başa çıkarken, biraz ufalanmış Nancy Drew benzeri genç kuartet arasındaki çarpıcılık, akıllı, enerjik Isabel gibi görünüyor.

Fakat filmin üzerine inşa edildiği gerçek rock yine senaryoyu destekleyen (ve bazen de zayıflatan) sarsıntılı titreşim çizgilerini yürür. Karizmatik ama mütevazi, Genç yarı ölümsüzlüğünü gülünç insangücü ile takıyor. Aktör, ara sıra gözle görülür bir şekilde yaşlandı; bu, John’un zamanın yıkıcı etkilerine karşı önceki bağışıklığı göz önüne alındığında, biraz açıklama gerektiriyor. Schenkman ve Bixby, gelecekteki muhtemel güncellemeler için zemin hazırlayan (sıkı, aşırı orta vadeli krediler “etiket” yoluyla) bu probleme oldukça şık bir çözüm buluyorlar.
İlk filmde olduğu gibi, teknik yönler de mülayim olarak işlevseldir. Mark Hinton Stewart’ın puanı kesinlikle çerez kesici şeyler, neredeyse kesintisiz konuşlandırılmış ve özellikle sözlü değişimler için araç olarak güçlü olan bir prodüksiyonda dikkat dağıtıcı. Çocuklara yönelik, etkilere dayalı tahrifatların on yıl öncesine göre daha ezici bir baskın olmasına rağmen verildiğinde bu bir utanç verici. Bilimkurgu, tartışmasız Bixby Sr tarafından gösterilen altın çağ televizyonunda olduğu gibi – unapologetically foregrounds konsepti ve boş gösteri üzerine akıllı tartışmalar olan bir franchise’a hiç ihtiyaç duymadı. Gerçekten geleceğe dönelim.

 • Oyuncular: Sterling Knight, Vanessa Williams, David Lee Smith, Brittany Curran, William Katt
 • Yönetmen: Richard Schenkman
 • Yapım yılı: 2017 Abd
 • Tür: 2017 Filmleri, Bilim Kurgu, Dram, Fantastik, Türkçe Altyazılı
 • İzlenme: 2.327 views
 • Yorum: Yorum yapılmamış
 • Diğer adı: The Man from Earth: Holocene
 • Tarih:
 • Ekleyen:
 • Etiket:
 • Загрузка...

  Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  Dünyalı 2 Bilimkurgu Fantastik film Seyret 2017